Hurá, zprovoznili jsme doobjednávky! Více >

Cena a čas
Načítání výsledků
Načítání výsledků
0
0 Kč
Odepnout

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

30.11.-0001

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

Thaya nám přišla do cesty zhruba před třemi lety, kdy jsme hledali opravdu dobré české víno do našich Dárků z Farmy. 

Chtěli jsme se odlišit. Nechtěli jsme nabídnout levné produkty zabalené v celofánu. A ano, mysleli jsme si, že budeme nabízet každý rok jiné české víno, ale firemní klienti si jej pro svou kvalitu tak zamilovali, že se stalo naší stálicí. A nejen oni, ale i světové soutěže. Thaya totiž sbírá jedno ocenění za druhým. 

Proč tomu tak je?

Vždy je vše o lidech a jejich přístupu. Vinařství Thaya, má to štěstí, že otec zakladatel, Josef Trávníček, je naprostý nadšenec do vína a pro svou lásku má kolem sebe jen ty nejlepší lidi. 

Jakub - hlavní enolog tzn. ten, který se stará o celkový proces zpracování hroznů.

Sklepmistr - no já bych ho nazvala spíše alchymistou vinařství.

Petr - hlavní vinohradník. Stará se komplet o vinice.

Výsadbu, ale hlavně celoroční péče o půdu, révu i hrozny.

Radim - má oficiální označení manažer prodeje. Je to ale taková oddaná duše vinařství. Se vším poradí, doporučí a hlavně pro něj žije.

Poptávka po jejich víně je vyšší než nabídka, ale jim záleží spíše na kvalitě něž kvantitě a proto NEnabízí své víno všude možně. Jsme rádi, že je máme.

Na vinici je k vidění takzvané rýnsko-hesenské vedení révy. 

Je to způsob vedení vinohradu, kdy se klade důraz spíše na kvalitu než na objem. Ve vinici je jeden kmínek, který má jeden tažeň. 

Smyslem je nižší zatížení révy.

Hrozny se také tolik mezi sebou nemačkají a není tolik prostoru pro plísně. Snáze prostupuje skrz slunce a hrozny lépe dozrávají.

Kořeny vinné révy na takovýchto vinicích mohou sahat do hloubky 2-10 metrů. 

Čím starší vinice, tím hlubší kořeny. Zároveň je v takových případech potenciál větší minerality vína, v důsledku dosahování do nižších vrstev půdy.

Na jednom keři vyroste okolo 1,5 kilo hroznů. To je pro představu něco okolo jedné lahve vína.


Stojíme v katastru obce Havraníky a koukáme se na relativně písčité vinice Veltlínského zeleného.

Tuto odrůdu jsme sem koneckonců přijeli takzvaně „přechutnat“ a rozhodnout, kterou necháme pro Dárek z Farmy nalahvovat.

Rozdíl mezi každou lahví bylo 14 dní mezi sklizněmi.

To znamená, že čím později se víno sklidilo, tím mělo vyšší cukernatost, protože déle zrálo a nasávalo slunce. To vínu dodá větší plnost, tělnatost, více alkoholu... Víno je zkrátka vyšší jakosti.

Veltlín, který jsme chutnali ve sklepě se sklízel poslední. To je 10.11.2021. Chutnaly nám všechna tři varianty, ale nakonec to vyhrála až ta, která měla přívlastek pozdní sběr.


Výroba v Thaye probíhá takto:

Po sklizni dojde k měření cukernatosti, následně odstopkování, lisování, oddělení prvních kalů. Následně stočení do nerezového tanku, rozkvašení při 16°C pomocí přidaných kvasinek a následné kvašení po dobu cca 3 týdnů.

Poté se odstraní další usazené kaly a víno se nechá ležet v tanku.

Tam víno zrálo 4 měsíce, takže jsme ho mohli v březnu ochutnat.

Teď ještě bude 2 měsíce ležet.

Následně se víno nalahvuje (tzn. filtrace, stáčení, víčkování, nebo korkování, pak se etiketuje, balí a expeduje).

Vinařský sklep rovnou navazuje na stáčírnu, kde se etiketuje, víčkuje a expeduje. Na to pak je napojený sklad.

 

Vedle skladů, se momentálně chystá také ubytování, a restaurace. Otvírat by se mělo o těchto prázdninách. Pokud nemáte již celé léto plné, určitě doporučujeme vyrazit právě sem. Uvidíte vše na vlastní oči :-) 


 

Víte proč mají na jedné řadě svých vín tato roztomilá zvířátka? 

Protože přesně tato zvířátka jsou k vidění v národním parku Podyjí. 

Zvířátková řada "Pozdrav z národního parku" je oblíbená pro svou svěžest a lehkost. 

Na bedýnkách seženete jak naše Dárky z Farmy, tak také jednotlivá vína z Vinařství Thaya.  


 


 

Více fotek ale i videií a informací naleznete na našem instagramu, kde pro vás máme uložené  i reportáže z dalších našich farem. 


Děkujeme, že dáváte přednost českým pokladům.

Tito lidé a jejich práce je důvod, proč Svět Bedýnek děláme. 

Děkujeme, za každý váš nákup!

 

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Březnová výzva

30.11.-0001

Březnová výzva

Co ta březnová výzva vůbec je? Je to malý restart jak mysli, tak těla. Je to čas věnovaný sama sobě, kdy se zaměříme na svého ducha, na své tělo a postupně se nám snad podaří dosáhnout výsledků- a to zrovna nemyslím hubnutí, ale zažití určitých vzorců, které nám dopomohou k tomu se cítit sama se sebou skvěle a v míru.

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

14.12.2021

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

Vánoční kapr je na cestě k Vám. Základem dobré ryby je správná péče. V okolí Třeboně, odkud pochází náš kapr, je rybníkářství tradiční již několik staletí. Některé zdroje uvádí i šest, nebo sedm století zpět. Místní rybáři mají své řemeslo rádi a provádí ho s maximální odborností.

Přidávání zboží do objednávek

21.05.2021

Přidávání zboží do objednávek

Doufám, že vám touto novinkou uděláme radost.  Taky se vám stává, že jakmile odešlete objednávku tak si vzpomenete minimálně na jednu věc, kterou jste ještě chtěli objednat? Tak teď už jednoduše můžete.  Ještě 16 hodin před rozvozem stačí ve výběru termínů distribuce kliknout na "Objednat zboží ke stávající objednávce na 25.května"  a jednoduše nakupujete dál. Žádná minimální hodnota objednávky, žádná doprava navíc. Takže si jednoduše přidejte vámi zapomenuté máslo a máte to.  Doufám, že…