Hurá, zprovoznili jsme doobjednávky! Více >

Cena a čas
Načítání výsledků
Načítání výsledků
0
0 Kč
Odepnout

7 důvodů, proč nekašlat na snídani

30.11.-0001

7 důvodů, proč nekašlat na snídani

Snídaně ze Světa Bedýnek jsou pecka!

 

Už naše babičky říkaly, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Že ji nemáte vynechávat jste už určitě někde slyšeli a ne jednou. Ale víte skutečně, proč je první jídlo dne tak důležité? Přečtěte si pár pádných důvodů a třeba vás tenhle dobrý zvyk bude bavit jako nás.

 

1) Budete štíhlejší

Nejedna studie prokázala, že lidé, kteří pravidelně snídají, mají menší obsah tuku na svém těle. Vysvětlení je dost logické, když jste zvyklí jíst pozdě večer před spaním a lehnete si s plným břichem, vaše tělo nemůže tak velký přísun energie strávit, uloží si ho do zásob. A to je také důvod, proč se ráno nevzbudíte hladoví a vaším prvním jídlem je oběd.

Tip: Načasujte si své poslední jídlo ideálně 2- 4 hodiny před spánkem. Ráno si s radostí vychutnáte skvělou snídani.

 

2) Prevence proti diabetu

Vynechávání jídel obecně spěje k tomu, že jste náchylnější k různým formám cukrovky. Nepravidelné stravování vede i nadměrné konzumaci sladkého. Buňky v těle se stávají méně citlivější na inzulín, což má za následek více cukru v krvi, tím se ještě více zvýší produkce inzulínu, to ale již způsobuje přibývání na váze. A nadváha velmi souvisí s projevy cukrovky.

 

3) Proti únavě

Pokud pravidelně snídáte a tím nemyslíme sladké koblihy nebo uzeniny, ale spíše nějakou zdravou variantu jako jsou vajíčka nebo cereální nedoslazované kaše s ovocem, apod., tak předcházíte únavě. Určitě jste někdy zažili den, kdy jste si dali objemný oběd, nebo sladký dezert a po chvíli byste se nejlépe potřebovali někam natáhnout. To je způsobeno výkyvy cukru v krvi, což souvisí s předchozím bodem. Dejte si vyváženou zdravou snídani a nebudete do sebe chtít cpát tak velký oběd. Tělo bude získávat energii postupně a nebude trpět takovými výkyvy, jako když jídlo vynecháváte. Tím  pádem nebudete ani tolik unavení.

TIP: Jste i po snídani unavení? Dejte si procházku na čerstvém vzduchu a popřemýšlejte, zda váš spánek je opravdu kvalitní a zda se po ránu nebudíte nevyspalí a bez nergie.

 

4) Se snídaní zdravější

Už jsme si popsali následující...méně únavy, méně výkyvů cukru v krvi, štíhlejší postava, méně uloženého tuku. To všechno má vliv na náš celkový zdravotní stav. Všechny tyto faktory spolu souvisí a správně zvolená snídaně má na naše zdraví pozitivní vliv. Pokud necítíme únavu, nemáme takovou chuť na nezdravé sladkosti, nepřibíráme na váze, naše tělo funguje jak hodinky. Stačí ho jen správně a pravidelně krmit.

TIP: V období nemocí a chřipek můžete zvýšit svoji obranyschopnost pomocí superpotravin. Ty obsahují vysokou dávku vitamínů, minerálů, aminokyselin a antioxidantů.

 

5) Pro lepší náladu

Výkyvy cukru v krvi mají za následek nejen únavu, chuť na sladké, ale i dost často změnu nálad. Necítíte se dobře, jste ospalí, v práci se špatně koncentrujete, nejste ve své kůži a mnohdy tyto stavy doprovází i další potíže. Nenechte vaše tělo strádat, dejte si pravidelně snídani a uvidíte ty pozitivní změny. Budete se na svět dívat zase mnohem veseleji.

 

6) Lepší spaní

Když jste naučení pravidelně snídat, nepotřebujete do sebe večer před usnutím cpát tak velkou večeři. Necítíte velký hlad, nemáte takové chutě, spíše si dopřejete něco lehčího a ne hodinu před spaním, protože na vás hlad přijde ještě mnohem dříve a to je správně. Tím pádem si nepůjdete lehnout s plným břichem, naopak. Vaše trávení mělo dostatek času, aby poslední jídlo již začalo trávit a vy máte tak klid na spaní. Když do sebe totiž dostanete těsně před spaním velké jídlo a ještě kaloricky bohaté, tělo si s ním musí nějak poradit i přes noc a místo toho, aby odpočívalo, musí vydat hodně energie na strávení večeře. Snídejte a budete lépe spát.

TIP: Pokud déle ponocujete, cítíte hlad a víte, že s kručící břichem neusnete, dejte si třeba kousek zeleniny, nebo pár lžiček tvarohu či bílého neslazeného jogurtu. Obsahují bílkoviny, které vás zasytí, ale jsou pro tělo stravitelnější než maso.

 

7) Pro zdravější děti

Děti napodobují vše co vidí, rodiče jsou pro ně vzory. Pokud nesnídáte vy a vaše děti vás ráno nevidí u stolu, přijde jim přirozené nesnídat. Nemají se to od koho jiného naučit. Snídejte společně a naučte je tak pravidelnému režimu. Bude to na ne mít pozitivní vliv, který si sebou odnesou i do budoucna. Zamezíte také projevům první dětské obezity a až budou ve školním věku, nebudou mít takový sklon k nezdravým sladkostem s kiosků a automatů. Budou mít dostatek energie a jak už jsme psali, nebudou trpět tolik únavou a ze školy si odnesou více poznatku než děti, které nesnídají. To je přece dobrý základ do života, ne?

 

Co si dopřát ke snídani?

Stejně jako všechno jídlo by měla být i snídaně vyvážená, barevná a pestrá. Vyvážená znamená kombinaci jak sacharidů, tuků, tak i bílkovin a nezapomínejte ani na vlákninu, kterou obsahuje ovoce a zelenina. Ze sacharidů sáhněte po cereáliích, zkusili jste někdy pohanku, jáhly, nebo žitné či špaldové vločky? Doporučujeme smoothie plné vitamínů, přidejte si do nich např. chia semínka, goji nebo oříšky. Ze slaných variant jsou super vajíčka z volného chovu, poctivá šunka bez éček, čerstvé sýry z kvalitního mléka plné bílkovin a vápníku. Ochutnejte naše farmářské jogurty a nápoje, které mají skvělou chuť. A pečivo si můžete určitě dopřát. Takový kváskový chleba bez náhražek je zdravý a pro všechny, kteří nemůžou lepek, máme velký výběr bezlepkového pečiva.

 

Hlavně ale mějte na mysli, že si můžete dopřát co chcete a na co máte chuť, pokud je váš jídelníček různorodý a bohatý na živiny. Pak ta kobliha a koláček, co si občas dopřejete k ranní kávě, není nic špatného :)

Sdílet článek:

Mohlo by vás zajímat

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

30.11.-0001

Vinařství Thaya, jak vzniká opravdu dobré víno?

Thaya nám přišla do cesty zhruba před třemi lety, kdy jsme hledali opravdu dobré české víno do našich Dárků z Farmy.  Chtěli jsme se odlišit. Nechtěli jsme nabídnout levné produkty zabalené v celofánu. A ano, mysleli jsme si, že budeme nabízet každý rok jiné české víno, ale firemní klienti si jej pro svou kvalitu tak zamilovali, že se stalo naší stálicí. A nejen oni, ale i světové soutěže. Thaya totiž sbírá jedno ocenění za druhým. 

Březnová výzva

30.11.-0001

Březnová výzva

Co ta březnová výzva vůbec je? Je to malý restart jak mysli, tak těla. Je to čas věnovaný sama sobě, kdy se zaměříme na svého ducha, na své tělo a postupně se nám snad podaří dosáhnout výsledků- a to zrovna nemyslím hubnutí, ale zažití určitých vzorců, které nám dopomohou k tomu se cítit sama se sebou skvěle a v míru.

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

14.12.2021

Jak jsme lovili kapry z bedýnek

Vánoční kapr je na cestě k Vám. Základem dobré ryby je správná péče. V okolí Třeboně, odkud pochází náš kapr, je rybníkářství tradiční již několik staletí. Některé zdroje uvádí i šest, nebo sedm století zpět. Místní rybáři mají své řemeslo rádi a provádí ho s maximální odborností.